Każdego roku tysiące pracowników Google uczestniczy w jednym z dziesiątków kursów Mindfulness. Search Inside Yourself jest jednym a bardziej popularnych. Kurs po raz pierwszy pojawił się w Google w roku 2007 i składa się albo z dwu i półdniowego intensywnego odosobnienia, albo z 19 sesji w ciągu siedmiu tygodni.

Kurs Search Inside Yourself składa się z trzech głónych elementów:

  1. Trening uwagi: "W każdej chwili, niezależnie od tego co się dzieje - czy jesteś w stresie, ktoś na Ciebie krzyczy, czy cokolwiek innego - możesz odnaleźć w sobie i swoim umyśle spokojne i czyste miejsce. Jeśli to potrafisz, stanie się to podstawą Inteligencji Emocjonalnej"
  2. Samowiedza: "Kiedy tylko Twój umysł jest spokojny i jasny, możesz wzmacniać samowiedzę i samoświadomość, które stale będą rosnąć. Wiesz o sobie wystarczająco dużo, aby stać się panem swoich emocji."
  3. Tworzenie nawyków umysłowych: Na przykład wypracowujemy nawyk dobrego patrzenia na ludzi, których się spotyka. Widząc ludzi myślimy: "Chciałbym, aby ta osoba była szczęśliwa". Kiedy tylko stanie się to nawykiem nie musisz nawet o tym myśleć, to się po prostu dzieje.