Treścią słowa „kolektyw” jest wspólne działanie. Nas – Grow One Collective – związała chęć pracy z ludźmi i dla ludzi.
Zespół Grow One pracuje dla innych zespołów, by zwiększały swą efektywność, poprzez wspieranie liderów w ich rozwoju. Pracujemy również dla osób prywatnych, realizując szkolenia, zarówno stacjonarne, jak i internetowe.
Poznajcie nas:
Z wykształcenia psycholog. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Development Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Współpracuje z Meta Integral, Dana Carman Integral, Focus Leadership z USA. Członek - założyciel International Partnership for Assessment and Development. Założyciel firmy doradczej i szkoleniowej. Od początku jej istnienia był Prezesem Zarządu. Po sprzedaży firmy pracuje jako konsultant, coach i trener. Prowadził zajęcia m. in. na: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Gdańskim. Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania i przywództwa, w tym dotyczących zarządzania integralnego, zarządzania przez wartości, psychologii pozytywnej w biznesie, uważności w pracy. Aktywista społeczny, członek dwóch stowarzyszeń koncentrujących się na rozwoju osobistym i zawodowym. Nauczyciel dharmy (hoshi) w tradycji zen soto w sandze Kannon. Prywatnie pasjonat fotografii.
Menedżerka i organizatorka, od ponad 20 lat przedsiębiorczyni,
właścicielka Mr. Bloom - firmy zajmującej się komunikacją marketingową. Doradza i realizuje projekty dla firm, urzędów, organizacji
pozarządowych.
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego / Handel Zagraniczny /
Marketing, a także Podyplomowego Studium Zarządzania
i Przedsiębiorczości WSAiB w Gdyni.
Członkini Forum Rozwoju Integralnego.
Współorganizatorka wielu wydarzeń rozwojowych, m.in. Spotkań
Integralnych.
Prywatnie: pasjonują ją Himalaje, fotografia, narty i... uważne relacje między ludźmi.
Jest z wykształcenia psychologiem, trenerem grup szkoleniowych z 23-letnim doświadczeniem, a z obecnej, 13-letniej praktyki, również coachem rozwoju kompetencji osobistych i zawodowych. Jest coachem akredytowanym przez International Coach Federation na poziomie PCC (Professional Certified Coach). W Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów tworzyła programy i realizowała szkolenia w zakresie zarządzania ludźmi. Była współzałożycielem Profirmy, gdzie również jako trener uczestniczyła w projektach systemowych rozwoju kompetencji zawodowych. Od jedenastu lat prowadzi własną firmę Coaching Way, realizując długoterminowe programy coachingu indywidualnego (ok. 2000 godzin praktyki) i treningi zespołowe dla kadry menedżerskiej (ok. 1500 dni praktyki). Łącząc oba elementy prowadzi też szkolenia rozwijające kompetencje menedżerskie w oparciu o metody stosowane w coachingu, a także mentoring zarzadzania w stylu coachingowym. Koordynuje pracę trenerów, prowadzi szkolenia w Akademii Trenera Wyższej Szkoły Bankowej i staż absolwentów AT. Uczy coachingu w Akademii Coachingu Biznesowego przy Agencji Rozwoju Pomorza i na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie w Londynie. Przez wiele lat mieszkała w Norwegii, podróżując i ucząc się w Kalifornii i W. Brytanii. Teraz mieszka w małej wsi Czarny Młyn nad morzem, zajmując się też treningiem koni.
Jest psychologiem, skończyła Uniwersytet Gdański, Marrymount College, City University of New York, gdzie zdobyła tytuł magistra i doktora. Certyfikowana Coach ICC. Posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w zakresie prowadzenia grup warsztatowych (rekomendacje I stopnia) rozwijających umiejętności psychospołeczne oraz form treningowych (rekomendacje II stopnia). Certyfikowana Mistrzyni i Praktyk NLP (International NLP Association). Specjalistka z zakresu technik grupowego rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, efektywnej współpracy grupowej, moderator wewnątrzfirmowych grup rozwiązujących problemy. Pracownik naukowy Instytutu Psychologii UG (specjalizuje się w badaniach związanych z płcią i kulturą, specjalistka psychologii międzykulturowej). Autorka wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych (m.in. książki: Otwarty umysł tworzy, Psychologia twórczości grupowej, Kobieta w Kulturze, Culture and Gender ? an intimate relation). Stworzyła autorski model zarządzenia kompetencjami, który z powodzeniem wdrożyła w kilku dużych firmach o profilu finansowym. Założycielka Instytutu Miasta. W firmie odpowiada za dział szkoleń i treningu. Od siedemnastu lat zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla firm i przedsiębiorstw oraz konsultingiem.
Prywatnie mama trzech synów ? Łukasza, Jasia i Andrzeja. Bardzo lubi podróżować, bo to stwarza możliwości poznawania siebie w nowych kontekstach. Czas wolny spędza aktywnie: nurkuje, żegluje, jeździ na nartach, uprawia wspinaczkę górską.
Z wykształcenia iberystka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, lektorka języka francuskiego i propagatorka kultury francuskiej, obecnie trenerka i mediatorka, specjalizująca się w metodzie Nonviolent Communication (Porozumienie Bez Przemocy). Sama mówi o sobie tak: "W mojej pracy pedagogicznej najbardziej interesował mnie zawsze kontakt z drugim człowiekiem, jego wewnętrznym bogactwem i wyjątkowością. Chęć poznawania i rozumienia ludzkiego wnętrza stała się dla mnie inspiracją do rozwoju osobistego. Uczestniczyłam w licznych kursach i warsztatach rozwojowych. W 2009 roku zetknęłam się z metodą Nonviolent Communication (Porozumienie Bez Przemocy) Marshalla Rosenberga, która od samego początku zafascynowała mnie na tyle, że poświęciłam kolejne lata na jej zgłębianie. Szkoliłam się na warsztatach prowadzonych przez polskich i zagranicznych trenerów takich jak: Ewa Noemi Orłowska, Anna Mills, Kay Rung, Liv Larsson, Patrycja Bielak, Sarah Peyton, Miki Kashtan, Pernille Plantener. Od 2010 roku prowadzę warsztaty oparte na Porozumieniu Bez Przemocy, pracuję również indywidualnie z osobami szukającymi zmian w swoim życiu, oferując im pomoc coachingową bądź mediacyjną. Dzięki swojej pracy mogę obserwować zachodzące w ludziach zmiany, co jest motywacją do dalszej pracy. Jestem żywo zainteresowana najnowszymi badaniami z dziedziny neurologii, które potwierdzają uzdrawiające działanie empatii na nasze komórki mózgowe. To co mnie inspiruje do działania, to tęsknota za światem opartym na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i współpracy."
Jest poetą, prozaikiem, dziennikarzem. Pracuje w radiowej Trójce; jest jednym z autorów Klubu Trójki i Trójki pod księżycem. Zajmuje się również krytyką sztuki i edukacją twórczą. Bardzo bliskie są mu: porozumienie bez przemocy, demokracja deliberatywna, partycypacja społeczna, idea deep democracy (Arnold Mindell). Prowadził wiele konferencji, paneli, spotkań studyjnych dotyczących szeroko pojętego kapitału społecznego. Jest ambasadorem kampanii społecznej Polskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego SyMfonia Serc. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Literackiego im. K. K. Baczyńskiego. Swoje liczne talenty i umiejętności z dumą udostępnia Kolektywowi Grow One. // www.dariuszbugalski.pl
Psycholog, zajmuje się usprawnianiem widzenia od 33 lat. Szkolił się w USA oraz w ośrodkach europejskich. Należy do Vision Teachers Association. Stworzył metodę pracy ze wzrokiem "Trening Widzenia", łączącą psychologiczne podejście rozwojowe z doświadczeniami zdobytymi przez zagraniczne ośrodki pracy ze wzrokiem. M.in. za to otrzymał tytuł Edukatora od Ministra Edukacji. Specjalizuje się w tworzeniu programów ćwiczeń dla grup zawodowych potrzebujących specyficznych umiejętności wzrokowych lub pracujących w warunkach wymagających nietypowego używania wzroku, np. w ciemnościach, przy dużych szybkościach, czy jednym okiem (np. praca przy mikroskopie). Nad usprawnianiem widzenia pracował m.in. z reprezentacją Polski w piłce siatkowej mężczyzn, pilotami, kierowcami rajdowymi. Jest autorem 15-odcinkowego filmu o ćwiczeniach wzroku emitowanego w telewizji. Popularyzuje możliwości usprawniania widzenia w mediach (na temat jego pracy opublikowano kilkadziesiąt artykułów prasowych; bierze udział w audycjach radiowych i telewizyjnych). Obecnie, wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim, realizuje 3. letni program badający efektywność wybranych ćwiczeń oczu w sporcie. Duża część jego klientów, poza osobami z wadami wzroku i schorzeniami oczu, to ludzie dla których wyzwaniem jest duże obciążenie oczu. Jest prekursorem działań na rzecz powstrzymania epidemii krótkowzroczności szkolnej i problemów wynikających z wielogodzinnej pracy z komputerem.
Jest nauczycielką mindfulness, certyfikowaną w Institute for Mindfulness-Based Approaches. W ciągu ostatnich lat pracuje w oparciu o Program Redukcji Stresu Opartej na Uważności - Mindfulness Based Stress Reduction - MBSR. Prowadzi kursy redukcji stresu, warsztaty uważności oraz mindful jogi. Jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Obecnie uczestniczy w szkoleniu certyfikacyjnym terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń osób dorosłych prowadzonym przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie. Twórczyni projektu i założycielka Kliniki Stresu - ośrodka edukacji prozdrowotnej i aktywnego uczenia się jak wykorzystywać własne zasoby do poprawy zdrowia i samopoczucia. Autorka publikacji z zakresu zastosowania Mindfulness w edukacji. Z wykształcenia i zawodu menedżer w branży energetycznej i gazowej. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wielu kursów prowadzonych w Polsce, UK, USA, Holandii.
Trenerka, mediatorka, nauczycielka uważności i coach. Specjalizuje się w treningu Mindfulness oraz Nonviolent Communication (pol. Porozumienie bez Przemocy). Prowadzi Treningi Mindfulness oraz programy redukcji stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), certyfikowana przez The Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Bedburgu, Niemcy. Mówi o sobie: "Fascynuje mnie praca z ludźmi i pomoc w podnoszeniu jakości życia, rozwój potencjału, wzmacnianie stabilności, niezależności i radości w codziennym życiu. W pracy z grupami i klientami indywidualnymi wykorzystuję elementy mindfulness oraz empatyczną komunikację wg Marshalla B. Rosenberga - Nonviolent Communication. Korzystam z narzędzi, które znam bardzo dobrze z własnej codziennej praktyki. Od ponad 25 lat praktykuję zen i elementy mindfunless, od ponad 10 lat aktywnie zajmuję się NVC. W pracy wykorzystuję także wnioski płynące z najnowszych badań nad mózgiem i neuroplastycznością. Wynika z nich, że w każdym wieku możemy wprowadzić zmiany nawyków i podnieść jakość swojego życia. Warunkiem koniecznym jest zaangażowanie osobiste i trening. Z czasem cenię sobie w życiu bardziej poczucie wewnętrznej przestrzeni i płynącej z niej siły niż nagrody płynące z zewnątrz. Wierzę w stwierdzenie Mahatmy Ghandiego, że sami musimy stać się zmianą, którą pragniemy ujrzeć w świecie."
Trener i psycholog biznesu, coach i konsultant. Przez ponad 15 lat zdobywał doświadczenie trenerskie, prowadząc projekty szkoleniowe z zakresu umiejętności miękkich. Jest z wykształcenia psychologiem. Przez 12 lat był także wykładowcą akademickim na: Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Warsaw Executive MBA (Minnesota University i SGH). Uczestniczył w wielu szkoleniach trenerskich w Polsce i innych krajach (m.in. w USA, Szwajcarii, Anglii). Ukończył międzynarodowe szkolenie dla trenerów i facylitatorów ?The Role of The Facilitator? (Lancaster, Anglia) oraz uzyskał tytuł Practitioner Coach Diploma w Noble Manhattan Coaching (Anglia, Oxford) i posiada akredytację International Institute of Coching. Uzyskał także status Mentor Coacha w Noble Manhattan Coaching Poland.
Prowadzi projekty szkoleniowe i coachingowe z zakresu m.in.: work-life balance, treningu antystresowego, profilaktyki wypalenia zawodowego, life coachingu i executive coachingu, coachingu wewnętrznego nastawienia, rozwiązywania konfliktów, rozwijania i doskonalenia umiejętności przywódczych, pracy zespołowej oraz komunikacji w relacjach i zespołach. Jest autorem wielu publikacji z zakresu z zakresu przywództwa, treningu antystresowego, wypalenia zawodowego, sztuki facylitacji i budowania zespołów.
W wolnym czasie uprawia windsurfing, pisze scenariusze filmowe i teatralne oraz poznaje niezwykłych ludzi z różnych kultur.
Od studiów w Polsce, a potem doktoratu na Marquette University (USA) związany z branżą informatyczną w Dolinie Krzemowej. Trzydzieści lat doświadczeń w tworzeniu innowacyjnych zespołów i rozwiązań. Architekt systemów i organizacji je tworzących. Wieloletnia praktyka w zarządzaniu rozproszonymi globalnie zespołami. Pragmatyczne doświadczenie w prowadzeniu projektów zwinną (agile) metodologią. Stara się działać zgodnie z zasadą Lao Tzu - "dobry lider tak kieruje zespołem, aby ludzie powiedzieli w końcu, że zrobili to wszystko sami". Wieczny student i pokorny mentor. Górołaz i fotograf.
© Grow One Collective
2024 //
design: Mr.Bloom